DRECHTERLAND - Voor starters in gemeente Drechterland is het lastig om een betaalbare woning te kopen. Daarom heeft de gemeente al enige jaren een starterslening beschikbaar om jonge woningzoekers extra financiële steun te bieden. Het huidige budget voor startersleningen is bijna op. Het college stelt de gemeenteraad op 16 februari voor dit budget te verhogen, zodat ook in de komende jaren jonge kopers geholpen kunnen worden.

Meer geld om starters te ondersteunen

Het college stelt de gemeenteraad van Drechterland voor om het budget voor startersleningen te verhogen. Het beschikbare bedrag was onder de ondergrens van € 200.000 gezakt. Daarom stelt het college voor om het leenplafond met € 700.000 te verhogen. Met dit extra geld kunnen ongeveer 20 nieuwe startersleningen worden verstrekt. De afgelopen jaren vroegen gemiddeld 10 starters per jaar een lening aan. De starterslening bedraagt maximaal € 35.000. De verwachting is dat dit budget genoeg is voor de komende twee jaar.

Starterslening overbrugt het gat

De starterslening helpt jonge kopers die hun eerste woning willen kopen en net niet genoeg kunnen lenen bij de bank. De lening vormt een aanvulling op de gewone hypotheek. Zo kunnen starters tóch een woning kopen die anders buiten hun bereik ligt. In de eerste drie jaar betalen kopers geen rente en aflossing. Daarna start de terugbetaling, tenzij het inkomen nog te laag is. In dat geval kan een herbeoordeling worden aangevraagd. Deze toets wordt uitgevoerd door het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting (SVn). De terugbetaalde bedragen komen via het fonds weer beschikbaar voor nieuwe leningen.

Wethouder Marcel ten Have: “We vinden het belangrijk dat jonge inwoners hier een toekomst kunnen opbouwen. Met de verhoging van het budget helpen we starters bij een grote stap: het kopen van hun eerste woning. Zo versterken we een gezonde mix van leeftijden in onze kernen, wat essentieel is voor levendige en toekomstbestendige dorpen.”